УКРАЇНА
БЕЛЗЬКА МIСЬКА РАДА
Львiвської областi
чергова сесiя VІІІ скликання
Р I Ш Е Н Н Я
28 листопада 2024 року м.Белз №
Про затвердження Положення про Виконавчий комітет Белзької міської ради Львівської області в новій редакції
На виконання постанови ВРУ №3984-ІХ від 19.09.2024 «Про перейменування окремих населених пунктів та районів», відповідно до Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, керуючись ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Белзька міська рада Львівської області,–
ВИРІШИЛА:
1.Затвердити Положення про Виконавчий комітет Белзької міської ради Львівської області в новій редакції, що додається.
2. Белзькому міському голові Березі О.А. в установленому законодавством порядку забезпечити державну реєстрацію внесення змін до відомостей про юридичну особу, згідно п. 1 цього рішення.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань регламенту, законності, соціального захисту та медицини.
Міський голова Оксана Береза
Затверджено
рішенням Белзької міської ради
Львівської області № від 28 листопада 2024 р.
П О Л О Ж Е Н Н Я
про виконавчий комітет
Белзької міської ради Львівської області
(нова редакція)
- Загальні засади
1.1. Виконавчий комітет Белзької міської ради Львівської області /далі виконавчий комітет/ утворюється міською радою і діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та цього положення.
1.2. У своїй діяльності виконавчий комітет керується Конституцією, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», іншими законодавчими та підзаконними нормативно – правовими актами.
1.3. Виконавчий комітет за посадою очолює міський голова.
1.4. Виконавчий комітет є виконавчим органом Белзької міської ради Львівської області, який утворюється міською радою на строк її повноважень. Після закінчення повноважень ради, міського голови, виконавчий комітет здійснює свої повноваження до сформування нового складу виконавчого комітету.
1.5. Кількісний склад виконавчого комітету визначається міською радою. Персональний склад виконавчого комітету затверджується радою за пропозицією міського голови.
1.6. До складу виконавчого комітету не можуть входити депутати міської ради.
1.7. Виконавчий комітет є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах Державної казначейської служби України та установах банків державного сектору, штампи і бланки, право набувати майнових і немайнових прав та обов’язків, право виступати позивачем і відповідачем, третьою особою, яка заявляє/не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні позивача/відповідача у судах від свого імені, печатку з зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням.
1.8.Місцезнаходження Виконавчого комітету Белзької міської ради Львівської області: 80062 Львівська область, Шептицький район, місто Белз, вул.. Домініканська,1
2. Організація роботи
2.1 Белзький міський голова:
2.1.1. Подає міській раді на затвердження кандидатури членів виконавчого комітету.
2.1.2. Скликає засідання виконавчого комітету.
2.1.3. Організовує на основі колегіальності роботу виконавчого комітету і головує на його засіданнях.
2.1.4. Підписує рішення виконавчого комітету, забезпечує їх виконання.
2.1.5. Має право знімати з розгляду перед або під час засідання виконавчого комітету недостатньо підготовлені питання.
2.1.6. Представляє виконавчий комітет у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, громадянами, а також у міжнародних відносинах відповідно до законодавства України.
2.1.7. Є розпорядником бюджетних коштів.
2.1.8. Укладає від імені виконавчого комітету договори відповідно до законодавства України.
2.2. У разі відсутності чи неможливості здійснення Белзьким міським головою функцій, передбачених пунктами 1.1 цього Положення, їх виконання покладається на першого заступника.
2.3 Керуючий справами виконкому:
2.3.1. Подає виконавчому комітету на затвердження план роботи виконавчого комітету на відповідний рік.
2.3.2. Контролює хід підготовки матеріалів на розгляд виконавчого комітету.
2.3.3. Формує проект порядку денного засідання виконавчого комітету.
.3.4. Контролює стан підготовки питання до розгляду на засіданні виконавчого комітету.
2.3.5. Візує проекти рішень виконавчого комітету та підписує додатки до них.
2.3.6. При необхідності повертає на доопрацювання авторам проекти рішень та інших пропонованих для розгляду на засіданнях виконавчого комітету питань.
2.3.7. Вилучає з проекту порядку денного планові питання, які підготовлені формально або з порушеннями.
2.3.8. Погоджує список запрошених осіб на засідання виконавчого комітету, подає його головуючому перед початком засідання.
2.3.9. У разі відсутності Белзького міського голови та його першого заступника веде засідання виконавчого комітету.
2.3.10. Підписує протоколи засідань виконавчого комітету.
2.3.11. Забезпечує доведення рішень виконавчого комітету до виконавців.
2.3.12. У встановленому порядку надає зацікавленим особам інформацію щодо прийнятих рішень.
2.3.13. Контролює виконання рішень виконавчого комітету.
2.3.14. Виконує інші обов’язки, покладені на нього виконавчим комітетом або Белзьким міським головою.
2.4. У разі відсутності керуючого справами виконкому його обов’язки за розпорядженням Белзького міського голови виконує один з членів виконавчого комітету.
2.5. Член виконавчого комітету має право:
2.5.1. Нормотворчої ініціативи у виконавчому комітеті. Право нормотворчої ініціативи реалізується членом виконавчого комітету через внесення пропозиції про підготовку виконавчими органами ради та розгляд виконавчим комітетом проекту рішення з будь-якого питання, віднесеного до його компетенції, а також через внесення на розгляд виконавчого комітету проекту рішення, підготовленого самим членом виконавчого комітету. Член виконавчого комітету також має право вносити на розгляд виконавчого комітету поправки до проектів рішень, включених до порядку денного засідань виконавчого комітету.
2.5..2. Входити на підставі особистої заяви до складу робочих груп і контрольних комісій, у тому числі постійно діючих, які утворюються відповідно до розпоряджень міського голови або які формує міська рада.
2.5.3. Вносити пропозиції про необхідність проведення перевірок діяльності виконавчих органів ради, комунальних підприємств та установ, брати участь у роботі відповідних комісій і робочих груп, які здійснюють такі перевірки.
2.5.4. Ініціювати заслуховування звітів керівників виконавчих органів ради, комунальних підприємств та установ на засіданнях виконавчого комітету.
2.5..5. Подавати Белзькому міському голові пропозиції про заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності керівників та посадових осіб виконавчих органів ради, підприємств, установ, організацій комунальної форми власності.
2.5..6. Виступати на засіданнях виконавчого комітету та висловлювати свою позицію з кожного питання порядку денного, брати участь у дебатах, ставити запитання доповідачам, співдоповідачам, головуючому на засіданні, оголошувати заяви, звернення, пропозиції громадян або їх об'єднань з метою розгляду та вирішення зазначених у них проблем.
2.5.7. Пропонувати для участі у розгляді питань експертів, фахівців у певній галузі, участь яких погоджується з керуючим справами виконкому.
2.6. Робота виконавчого комітету та діловодство ведеться державною мовою.
2.7. Виконавчий комітет не менше як один раз на рік звітує перед радою про свою роботу та інформує про неї мешканців міста.
2.8. Організаційне та методичне забезпечення роботи виконавчого комітету здійснює апарат виконавчого комітету.
3. Повноваження виконавчого комітету
3.1. Забезпечення реалізації затверджених міською радою програм соціально-економічного та культурного розвитку, цільових програм з питань місцевого значення, виконання рішень міської ради.
3.2. Розгляд проекту міського бюджету, подання його міській раді на затвердження, забезпечення виконання міського бюджету; щоквартальне подання міській раді письмових звітів про виконання міського бюджету.
3.3. Розпорядження коштами резервного фонду за погодженням з постійною профільною комісією.
3.4. Об’єднання на договірних засадах коштів міського та інших місцевих бюджетів для виконання спільних проектів, вирішення питань, які стосуються спільних інтересів територіальних громад.
3.5. Підготовка і внесення на розгляд ради пропозицій з питань адміністративно-територіального устрою.
3.6. Координація діяльності відділів та інших виконавчих органів ради, підприємств, установ та організацій, які належать до комунальної власності.
3.7. Встановлення тарифів на побутові, комунальні, транспортні та інші послуги.
3.8. Управління майном, яке належить до комунальної власності міста, у визначених міською радою межах.
3.9. Надання дозволу у порядку, визначеному міською радою, на укладення кредитних договорів комунальними підприємствами.
3.10. Заслуховування звітів про роботу керівників підприємств, установ та організацій, які належать до комунальної власності територіальної громади.
3.11. Підготовка і подання на розгляд ради пропозицій щодо порядку та умов відчуження комунального майна, проектів міських програм приватизації та переліку об'єктів комунальної власності, які не підлягають приватизації; організація виконання цих програм; подання раді письмових звітів про хід та результати відчуження комунального майна.
3.12. Розподіл та надання житла, яке належить до комунальної власності.
3.13. Визначення території для складування, зберігання або розміщення виробничих, побутових та інших відходів; забезпечення виконання вимог законодавства України про відходи.
3.14. Прийняття рішень про врегулювання процедур видачі суб’єктам господарювання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності.
3.15. Прийняття рішень щодо оформлення права власності на об'єкти нерухомого майна комунальної форми власності і передачу державного (комунального) житлового фонду, які знаходяться у пам'ятках культурної спадщини національного значення, у власність громадян (приватизацію).
3.16. Звернення до суду із позовними заявами про обмеження права на проведення зборів, мітингів, маніфестацій і демонстрацій, спортивних, видовищних та інших масових заходів.
3.17. Затвердження порядку отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків біля об’єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності.
3.18. Затвердження правил розміщення реклами.
3.19. Вирішення питання про організацію та проведення ярмарків
3.20. Затвердження містобудівних умов та обмежень на нове будівництво, реконструкцію, реставрацію об’єктів архітектури і містобудування, у тому числі у межах історичного ареалу.
3.21. Затвердження звітів про експертну оцінку об’єктів комунальної власності, які підлягають приватизації способом викупу.
3.22. Розгляд та вирішення інших питань в межах повноважень, а також питань, які належать до відання виконавчих органів ради.
3.23. Виконання інших повноважень, покладених на виконавчий комітет відповідно до законодавства України, актів міської ради, виконавчого комітету.
4. Права виконавчого комітету
4.1. Для реалізації завдань та виконання повноважень, передбачених цим Положенням, іншими нормативними актами, виконавчий комітет має право:
4.1.1. Залучати фахівців органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, які належать до його компетенції.
4.1.2. Здійснювати контроль, проводити перевірки, інспекції та аналітичну роботу з питань, які належать до його компетенції.
4.1.3. Отримувати у встановленому порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на нього завдань.
4.1.4. Отримувати у встановленому порядку від посадових осіб міської ради документи, довідки, розрахунки, інші матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань.
4.1.5. Залучати працівників виконавчих органів міської ради для підготовки проектів нормативних актів та інших документів, а також для розробки і здійснення заходів, які проводить виконавчий комітет відповідно до покладених на нього обов’язків.
4.1.6. Заслуховувати звіти про роботу керівників підзвітних і підконтрольних структурних підрозділів.
4.1.7. Звертатись до суду з позовними заявами, у тому числі про визнання незаконними актів органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, які обмежують права територіальної громади, а також повноваження органів та посадових осіб місцевого самоврядування.
4.1.8. Вносити подання до відповідних органів про притягнення до відповідальності посадових осіб, які ігнорують законні вимоги та рішення міської ради, її виконавчих органів, прийняті у межах їх повноважень.
5. Порядок організації та проведення засідання виконавчого комітету.
5.1. Не пізніше ніж за 3 дні до засідання, а у випадку проведення позачергового засідання – 1 день , керуючий справами міськвиконкому повідомляє членів виконавчого комітету про дату, час, місце проведення засідання та ознайомлює з порядком денним чергового засідання.
5.2. У ході проведення засідання члени міськвиконкому мають рівні права та обов’язки визначені Законом України « Про місцеве самоврядування в Україні», а зокрема:
- право на голос, виступ, подання пропозицій стосовно вирішення того чи іншого питання, висловлення окремої думки.
- міський голова надає слово для виступів, ставить пропозиції членів виконкому на голосування в порядку черговості їх надходження.
5.3. Члени виконкому мають право заслухати будь – якого спеціаліста апарату міської ради, ставити їм запитання з питань їх діяльності та функціональних повноважень.
6. Порядок прийняття рішень виконкомом міської ради.
6.1. Рішення виконавчого комітету приймаються відкритим голосуванням більшістю голосів від загального складу виконкому.
6.2. У випадку набрання рівної кількості голосів з того чи іншого питання, голос міського голови є вирішальним.
7. Заключні положення
7.1. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
Міський голова Оксана Береза